aaliyahpeterson2007
aaliyahpeterson2007 aaliyahpeterson2007
  • 14-10-2021
  • Mathematics
contestada

Kellie bought
8
8 towels and spent
$
39.60
$39.60. Each towel costs the same amount.

Respuesta :

ryanh0342
ryanh0342 ryanh0342
  • 14-10-2021

Answer:

39.6/8 = 4.95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Dust is a mixture of different things, that is the reason that can posses charge.
Explain why 25 is a square number.
What is the reason for each step in the solution of the inequality? 28−3(x−2)<5x+10 Division Property of Order Subtraction Property of Order Addition Propert
A psychological disorder is a(n) that can disrupt how a person thinks and feels
1. Mateo _________ a un par de amigos esta mañana. 2. Amparo los __________ en su fiesta de cumpleaños. 3. Ellos _________ muy tarde debido al tráfico. 4. José
A website that matches teens with volunteer possibilities would most likely end with what suffix?
What happened to the colonists who lived west of the appalachians?
how does chin-kee embarrass danny in american born chinese
if oxygen is removed from a sample of air as iron nusts, what happens to the partial pressure of oxygen in the air?It decreases.It stays the same.It increases.​
The following elements must be established to create a certain type of contract:1. The plaintiff provided property or services to the defendant.2. The plaintiff