keyshawnbriggs23 keyshawnbriggs23
  • 14-10-2021
  • Mathematics
contestada

Soup ordinarily priced at 2 cans for 33 cents may be purchased in lots of one dozen for 1.74 .what is the savings per can when it is purchased in this way ?

Respuesta :

guest6823
guest6823 guest6823
  • 14-10-2021
Saving per can is .02 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Singular possive of robin
What can the particles of a liquid do that the particles of a solid can't do?
how can you use four rods that measure 2 cm 5 cm 7 cm 9 cm to measure a length of one
What is a Golden Age? What conditions are needed to have one?
Explain the steps for writing 0.000000001 in scientific notation.
Y - 3 = -2.4(x-5) write an equation in slope intercept form
(-8,5), m = -2/5 I'm using that as a fraction write an equation in point-slope form
Simplify 5/8 and turn it into a decimal
Amid a series of ethnic uprisings in the Europe in the 1800s, __________ was one of the few nations to gain independence.
what is situational irony?