dianamanukyan8 dianamanukyan8
  • 15-10-2021
  • Mathematics
contestada

$4.99 for 19lb unit rate

Respuesta :

mrq15
mrq15 mrq15
  • 20-10-2021

Answer:

.26cent/lb

Step-by-step explanation:

you need to know how much it costs for one pound.

divide 4.99/19 lbs

.26 cents per pound

.26cent/lb

Answer Link

Otras preguntas

What is the common ratio of the associated geometric sequence?
@Physiology HELP PLEASE 1. Which of the following organelles is found in both plant and animal cells? (2 points) Cell wall Chloroplast Central vacuole Mitoc
Find equations for the tangent plane and the normal line at point upper p 0​(3 comma 5 comma 0​) on the surface negative 7 cosine left parenthesis pi x right pa
Determine the simple interest. the rate is an annual rate. Assume 360 days in a year. p= $460 r= 2.75% t= 3.25 years
Connect It Imagine that you can see the particles of ice, liquid water, and water vapor. Describe how these three states of water differ.
Please help! 15 points! Btw, you cannot answer in the file.....that's just a pic.....
Is the answer A B C D
Which country has led all former-soviet republics and russia in u.s. immigration since 1992?
Based on this sentence, you can classify Russia's political system as being a A) presidential democracy. B) parliamentary democracy. C) constitutional monarch
ASAP How did crop rotation increase production in the Agricultural Revolution? by allowing farmers to leave fields fallow less often by reducing how often farm