16BrainyFizz
16BrainyFizz 16BrainyFizz
  • 15-10-2021
  • Mathematics
contestada

You buy a sandwich for ​$3.85​, an apple for ​$0.​05, and a bottle of juice for ​$1.15. What is the total​ cost?

Respuesta :

ndungemutiso47
ndungemutiso47 ndungemutiso47
  • 15-10-2021

Answer:

5.05

Step-by-step explanation:

3.85+0.05+1.15

= $5.05

Answer Link
trieungocnhien2307 trieungocnhien2307
  • 15-10-2021

Answer:

5.05$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Mr Jenkins bought pavers for some landscaping projects. He used 120 for a small patio, 86 for the border of a flower bed, and 70 for a wall. He had 24 pavers le
The Food Guide Pyramid is a guideline created by the US Department of Agriculture to encourage Americans to make healthy choices and to eat a balanced diet. How
Where is 23/2 on a number line?
Why did John Adams increase the size of the American navy? A) He wanted to prepare for a full-out war B) He hoped it would deter more attacks on the French ship
Hi i'm hana in gr4 can you remember me pleas what is perimeter
what effects does climate have on Mexican daily life and it's economy
Difference between narrative and ballad in poetry:
What does X equal to
What is the base of the rate is 18.6% and the portion is 451?
What role did religion played in ancient Egyptian life