dakotarobinson305 dakotarobinson305
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

4.) You paid $51 for four tickets to a play. What is the unit price?
O $12.75
$12.50
O $13.00
$12.00

Respuesta :

ProfessionalNoob
ProfessionalNoob ProfessionalNoob
  • 11-11-2021

Answer:

$12.75

Step-by-step explanation:

To find the unit price of something divide the cost by the amount of the Item

Answer Link

Otras preguntas

dapat bang tanggalin ang wikang ingles
Was the boycott by the colonists successful? explain.
The plan for Reconstruction, proposing to let the states make their own decisions regarding state constitutions and laws, was preferred bySenate Republicans Tha
How do you evaluate brackets
You and two friends have 7 cookies how many peices do you each get
what makes landing the hot air balloon a challenge?
A student wrote a number pattern such that each number is 3 more that 4 times the previous number. What is the sixth term in the pattern if the first term is 6?
Which word is correctly used in the sentence? When _____ lesson begins, we'll leave. your you're
From your study of the Oregon Territory, the United States' claims were based on all of the following events except: Lewis and Clark explored and mapped the in
What are the 3 potential energy?