Seudónimo Seudónimo
  • 15-11-2021
  • Mathematics
contestada

would love it if someone helped with this question please...

would love it if someone helped with this question please class=

Respuesta :

okiwix
okiwix okiwix
  • 15-11-2021

Answer:

$40.00

Step-by-step explanation:

to find the cost multiply the cost per unit by the number of units: 10/6 x 24 = 40

Answer Link
trtrttvb trtrttvb
  • 15-11-2021
40 dollars

10/6= 1.666666666666667
Multiply 1.666666666666667 by 24 you get 40
Answer Link

Otras preguntas

Ken has made a selection of square jam sandwiches for a party, which he arranges in a single layer on the table in a perfect rectangle. Sarah has brought along
Meyer inc's total invested capital is $660,000, and its total debt outstanding is $185,000. the new cfo wants to establish a total debt to total capital ratio o
The Ten Commandments are to Judaism as the five pillars are to
all recorded measurements require a number followed by a _______ .
Roman architecture was heavily influenced by the
Consider the expression 0.8^x-3 . Which of the following is an equivalent expression? A- 0.8^x/3 B-0.8^3/x C-0.8^x/0.8^3 D-0.8^3/0.8^x
Is this statement True or False? Suppose there is a simple circuit such as a battery, wire, switch, and one light bulb. When the switch is closed, the light b
Who dispersed protesters in the capital by ordering federal troops to fire on them with tear gas?
EXPERTS/ACE/GENIUSES PLZ HELP QUICK!!:) THANKS.
Define symbolic proportion. how has the artist used symbolic proportion when creating mary and jesus (christ), in this piece entitled, mary and christ enthroned