Respuesta :

Answer:

C

Step-by-step explanation:

There are 12 months in 1 year , then

3 lots of 4 months in 1 year and

3 × 3 = 9 lots of 4 months in 3 years

cost of lessons = $174 × 9 = $1566 → C