s192253 s192253
  • 12-12-2021
  • Mathematics
contestada

if 10 apples cost $1 how much would it cost per Apple

Respuesta :

6338081
6338081 6338081
  • 12-12-2021

Answer:

10 cents per apple

Step-by-step explanation:

1 divided by 10 which is 1. And move the decimal one place to the left, leaving you with .1 or 0.1 or 0.10

Answer Link

Otras preguntas

Brainly if correct (from novel "nothing but the truth) Write a paragraph on who you think deserves the money more, the teacher who wants the funds for Marching
If you get an 85% on a quiz and the quiz is 40 questions how many questions did you get right?
what is the probability that dante rolls an odd number on a die then spins less than 4 on a spinner with 8 spots?
what does it mean if hes gay for the homies but hes striaght?
definition of natural numbers​
Catecholamines are produced in the ______ of the adrenal gland.
Creating a parabola in stand form need help. I’m putting up 20 points for this
Write a polynomial equation in standard form with the following zeros 4,9
6 tons =______ pounds
Cars are either​ race-car fast, slightly​ fast, or normal. It turns out that ​10% of all cars are​ race-car fast, ​40% are slightly​ fast, and 5% are normal. Of