oreoalldae oreoalldae
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25

Respuesta :

SpaghettiSprung SpaghettiSprung
  • 12-01-2017
3.25 per pound

3.25 x1=3.25

3.25x2=6.50

3.25x3=9.75
Answer Link

Otras preguntas

hi do u know what the total marks is it:-A+Aplz tell me plz ​
explain the the weakness of RSA industrial development zones ?​
Do you know this it is for social studies
What was the average marriage age in ancient India. For the bride and groom. Can’t seem to find the answer anywhere. Thanks.
What kind of vegetation can be found around the Great Lakes?
What was the average marriage age in ancient India. For the bride and groom. Can’t seem to find the answer anywhere. Thanks.
Someone please help me with this
Two less than the product of 3 and a number is equal to 6
The odometer on your car read 53,305 at this time last year. It now reads 79,964. Estimate the number of miles your car has been driven during the past year. (E
A thesaurus is a book listing and often including related words and antonyms.