josejaimes82 josejaimes82
  • 13-12-2021
  • Mathematics
contestada

Erin bought 4 jars of jelly and 6 jars of peanut butter for $19.32. Adam bought 3 jars of jelly and 5 jars of peanut butter for $15.67. Find the cost of a jar of peanut butter?

Respuesta :

goldenxtaeh
goldenxtaeh goldenxtaeh
  • 13-12-2021

Answer:

the jar of peanut butter is $2.36

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you say what time it is.
what trade-offs occurs when you are gathering information?
The frozen jogurt shop uses 1 pint of milk in each milkshake how many milkshakes can be made whit 24 quarts of milk? Help me plz
Which document guarantees citizens of the United States fair trials? A. Judiciary Act of 1789 B. Bill of Rights C. Declaration of Independe
Write 0.28 as a fraction in simplest form.
what is a number that can go into both 49 and 100?
A cable that connects the computer to the printer is an example of A.Hardware B.Software
how can you use a quick picture to find 3x2.7
Which of the following cities is considered one of the fastest growing cities in the world?
Do you know any Facts about John Cabot