28antm30 28antm30
  • 13-12-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 scarves is $33.75. What is the unit price?

Respuesta :

jen4755 jen4755
  • 13-12-2021

Answer:

$6.75

Step-by-step explanation:

Divide 33.75 by 5, they are $6.75 each

Answer Link

Otras preguntas

What is the volume of a 14 in diameter pipe that’s 2156 long?
(3x+5)(2x-3)=6x^2 +x-15
how do atoms rearrange
how does fear drive the plot of a story?
For many years, New York City has disposed of its garbage in Fresh Kills on Staten Island—soon to be the highest point on the East Coast. Fresh Kills is one of
The sum of two consecutive odd integers is at least negative seventeen. What are the smallest values of consecutive integers that will make this true?
A.75 cms B.64 cms C.90 cms D.125 cms
Can someone please explain to me what this article is about thank you :)
Summary for these wuy
Which selection listed below occurs when police officers search all cars at a traffic checkpoint for contraband, whether or not individual drivers are suspected