jeanestephanie5
jeanestephanie5 jeanestephanie5
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $1.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

vvsanks
vvsanks vvsanks
  • 16-12-2021

Answer:

3 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which topic sentence does NOT belong with the thesis statement below? The best kind of pet is a cat because they are friendly, low maintenance, and have great
£24 is to be split between two friends in the ratio 1:5. How much does each friend get?
The biweekly taxable wages for the employees of rite shop follow. Compute the FICA taxes for each employee and the employers FICA taxes
How did the Japanese invasion help to unify china?
What is the average velocity of the particle within the time interval 1 second to 3 seconds
When bonds between atoms are broken or formed, what is the outcome?A.a physical change B.an element increasing in size C.a chemical change D.a change of state​
Due to Grady’s promotion of Atlanta as an ideal location for industry & investment, Atlanta had the opportunity to host the Cotton Exposition in the 1880’s
Four friends attend a school play
During a professional ice hockey game, fans from around the world saw Tony Bertram, a professional hockey player, punch an unsuspecting player in the face and t
Please Help Me With This ASAP!!!