thekid2022
thekid2022 thekid2022
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250. What is the cost per bag?

Respuesta :

mikebrandon
mikebrandon mikebrandon
  • 12-01-2017
$0.50 per bag of balloons
Answer Link
takerra4pack takerra4pack
  • 12-01-2017
0.50 per bag of balloons 
Answer Link

Otras preguntas

Find the margin of error in estimating a binomial proportion for p=0.5 and n=400. a. 0.049 b. 0.069 c. 1.96 d. 0.0012
Find the domain of the function
what is a dehydration synthesis
A truck decelerates at a rate of 2 m/s2. If it starts with a velocity of 15 m/s, how long will it take to stop?
A circular plate has a diameter of 12 in what is the exact area of the plate?
if 9! x n = 11, what is the value of n?
Calculate the mean 4,6,6,7,2
Substance a has a density of 3 g/cm3 and substance b has a density of 4 g/cm3. in order to obtain equal masses of these two substances, what must be the ratio o
which of the following represents the factorization of the polynomial below?
Richard can read 1/4 of a book in 2/5 of an hour. At this rate, how much can Richard read in one hour?