miasalib miasalib
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

Ten years ago, you could buy a loaf of bread for $1.21. Twenty years ago, you could buy a loaf of bread for $0.92. What is the difference in prices?

Respuesta :

Johnny368 Johnny368
  • 13-01-2017
$0.28 for the difference
Answer Link
NickTheKit
NickTheKit NickTheKit
  • 13-01-2017
$0.29 is the price difference 
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence contains a spelling error? When editing our writing, digital tools can be very helpful. A thesaurus can be a great resource to help with word c
workout the value of x.
Which function is increasing on the interval?
What are 3 areas of money management that confuse you?.
At the garden show daffodil bulbs cost $3 and tulip bulbs cost $4. Latoya buys 7 tulip bulbs and twice as many daffodil bulbs as tulips bulbs. How much does she
the square below is dilated by a scale factor of 1/2. find the perimeter and area of the square below, as well as the perimeter and area of the dilated square.
plz help me ???????????
A song or songlike poem that tells a story (narrative) and carries on the cultures of the people *epic *ballad *exemplum *parody
for the expression b^2-4by/2y^2-by-4y/b-2y. simplify the expression
QUESTION (JOURNAL PROMPT): S 1. What's your initial impression of the "Socratic Method”?