Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2022
  • Mathematics
contestada

A bag of eight oranges costs
$1.28. How much does each
· orange cost?

Respuesta :

bunnyb0n3z bunnyb0n3z
  • 13-01-2022
The answer is 16 cents i believe
Answer Link

Otras preguntas

What can you learn from an elevation map? height of geographical formations temperature of different areas population of different areas distances between citie
Which pair of algebraic expressions is equivalent? A. 7(1 - k) and 7 - k B.7(1 - k) and 1 - 7k C.7(1 - k) and 7 - k D.7(1 - k) and 7 - 7k IF THERE'S WORK PLEASE
Write a diary entry on the dream last night that I can fly anywhere I want.Where would you go
Amy purchased 17 pencils and 18 pens for a fund-raiser at school and spent $61.50. Jocelyn purchased 10 pencils and 21 pens and spent $57. How much does each pe
Today, Antarctica has _____. 87 percent of the ice in the world only two inches of snow per year a lot of sunshine year round many different kinds of animals
a temporary license permits the holder to drive for up to _ days while the application is reviewed
If angle ABC is congruent to angle CBD, find x.
You are writing an essay in class and you have 30 minutes in which to complete the task. because you only have a short amount of time, you should not prepare an
BRAINLIEST ANSWER!!!!!! what is the term for when a president does not agree with a decision made by a lower court?? BRAINLIEST ANSWER PLEASE HELP!!!
Unlike other joints, a ________ does not join two bones to one another.