lfincher84 lfincher84
  • 14-01-2022
  • Mathematics
contestada

7. It cost Juarez $1.58 to make one widget. If he marks them up 350%, what is the sale price?
(Remember to add the markup back to the original price to find the final pricell)

Respuesta :

SroufeLoaf
SroufeLoaf SroufeLoaf
  • 14-01-2022
7.11 because 1.58(3.50)=5.53 + 1.58 = 7.11
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me!! My question is what is the Unweighted GPA (limit 4.0) and how can I calculate it ? And what is the Weighted GPA(limit 5.0) and how can
Type the correct answer in each box. Use numerals instead of words. If necessary, use / for the fraction bar(s). In the graph, line ___ passes through the compl
embedded assessment unit 2
Write 3 Paragraphs Writing Promp: Makeup can hide a lot of things; you can tell a lot about a person by the amount of makeup they wear.
What may happen if you stop practicing these Christmas traditions?
On Saturday mornings, Eddie volunteers at the hospital where his mother works. One Saturday, he answers phone calls at the information desk while the receptioni
Identify the mood of the verb in the sentence.
How about a gas regulated at the cell,organ,and body system level?Give an example of cellular level and body system level .
Management plan for 12 week for a clinet
HOW TO CALCULATE DEPOSIT?