jaylenx31
jaylenx31 jaylenx31
  • 14-02-2022
  • Mathematics
contestada

the cost of 2 cartons of milk is 2.50.
what is the unit price

Respuesta :

sanzsarah69 sanzsarah69
  • 17-02-2022

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following correctly describes a similarity among followers of Judaism, Christianity, and Islam? A. All observe a holy day of prayer and worship on
!PLEASE HELP! y + x = 3 Does the line increase or decrease? How do I find this without graphing the line?
6. Why were Asian spices so expensive during the 1300s?​
If a 2-kg block compresses a spring 800mm from its relaxed state, how much potential energy does the block have due to the spring? Assume the spring constant, k
Internal flow is one in which the flow is not bounded. a) True b) False
How do nerve signals pass through a synapse? by depolarization by acetylcholine by chemical transmitters by axon connections
Jill has a swimming pool in her backyard. It is shaped like a rectangle and measures approximately 16.3 feet wide and 26.2 feet long. It is an average of 5 feet
Salt glands allow desert animals to reduce the water loss due to a respiration be transpiration see evaporation or D urination ?
Name 3 types of hydraulic cylinder mountings.
How does each of the following molecule pass through the plasma membrane in the described scenarios? A. Both simple diffusion and facilitated diffusion B. facil