Erni114 Erni114 14-02-2022 Mathematics contestada Please help as fast as possible!! Lauren goes shopping and has £100 to spend. She bought a t-shirt and 3 pairs of leggings. The t-shirt costs £18. Each pear of leggings costs £x. Solve the inequality to find the possible price of the leggings