ec069 ec069
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

4 nail polishes for $8.50 as a rate

Respuesta :

1234sarah1234
1234sarah1234 1234sarah1234
  • 16-02-2022

Answer:

Come one! Who actually knows this l bozo

Step-by-step explanation:

Answer Link
romnods384 romnods384
  • 16-02-2022
8.50/4=2.13 per unit
Answer Link

Otras preguntas

Which are examples of metaphors in this excerpt of King’s speech? Select 4 options. “the life of the Negro” “manacles of segregation” “chains of discrimination
besides the cherokee, name three other Native American groups who were forced to relocate
Which of the following would you wear on your head? o el cinturón los zapatos o la gorra o los pantalones cortos
Is it true of false that the Gobi dessert is Asia’s largest dessert
if arc AD = 130 degrees and arc = arc and CD = 80 degrees, what is the measurement of angle APD
PLEASE HELP!!!!!!! I actually don't need help I just wanna mark people as brainliest to be nice LOL :3
what did the north and south get from the Missouri compromise?
integration please help​
The polygon is and is? And is ?
5) Create four ratios that are equivalent to the given ratio. 20:36