kenalyzlol
kenalyzlol kenalyzlol
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

Libby bought 4 packages of pencils
Each package has 6 pencils. How
many pencils did Libby buy?

Respuesta :

bellav2016oxmjxr bellav2016oxmjxr
  • 16-02-2022

Answer:

24

Step-by-step explanation:

4 x 6 = 24

Answer Link

Otras preguntas

In at least 1 paragraph of 5-7 sentences, answer the following questions: What is your final opinion about these two art pieces? Which one do you prefer to look
Given a long enough trajectory and sufficient data, policies from certain marine sectors can be evaluated retrospectively, or what Zacharias also calls post-hoc
The tall rock formations with smooth surfaces in Big Bend National Parkwere formed over time byrock depositionO water erosionO local vegetationOwend weatheringT
О3. To what did Mahatma Gandhi liken anger?WaterElectricityA lionОоPower
title insurance on a property is $174.90. The fee for the title search is $75, the cost of preparing papers is $15, and other miscellaneous fees amount to $6.10
How does the setting of the narrative contribute to the conflict? STORY: Paperman - Character, Setting, Conflict
why are rights so important, sought after, and controversial?
3. Write an expression to match, "Multiply9 and 5 and then subtract two twelves".
What is an appropriate chemical for ahotel housekeeper to use whencleaning a bathroom?BleachLaundry detergentNail polish removerAmmoniaDisinfectant cleaner
leandra is learning about chemical reactions and she wants to examine the information that's included in a chemical equation. Which pieces of information does a