tvillarreal8 tvillarreal8
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, 6 pints of ice cream cost $15.66. How much would 30 pints of ice cream cost?

Respuesta :

jacobwertz16
jacobwertz16 jacobwertz16
  • 16-02-2022
It would cost you $78.30
Answer Link
qwe241
qwe241 qwe241
  • 16-02-2022
30/6 = 5
15.66 * 5 = 78.3
The answer is 78.3$
Answer Link

Otras preguntas

Worksheet 1.1 Similes and MetaphorsDate_10So700A) Underline the similes, visual and sound images and metaphors in the followingsorte ces1. Awall of water crashe
How did car production compare to truck production in the 1920s? Car production sharply increased through the 1920s compared to truck production. Both car produ
Go to the EPA Web site and learn about one of the environmental laws that may affect businesses. Explain the law and how it might affect a business. (1-4 senten
Blue paint:yellow paint =4:5 45 cups altogether
what was the red scare
Ella is signing up for a gym membership with a one-time fee to join and then a monthly fee to remain a member. The monthly fee to be a member is $25 and the tot
40. The tip of the obelisk was originally covered in gold or electrum to represent_____________. (2 points) wealth the pharaoh time the sun 41. Where is the Sph
For the pulley system shown, the rope must be raised 2 meters for every meter the block is raised. What force must be applied to raise a 500 N weight?
Tell-tell Heart packet
Dane is standing on the moon holding an 8 kilogram brick 2 metres above the ground. How much energy is in the brick's gravitational potential energy store? (On