elladavis0
elladavis0 elladavis0
  • 11-03-2022
  • Mathematics
contestada

A 9-pound bag of white rice costs $53.28. What is the price per ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-03-2022

Answer:

per ounce is $5.92

Step-by-step explanation:

All you gotta do is 53.28 divided by 9 $5.92!

Mark me brainliest!!

Answer Link

Otras preguntas

please help!! Shakespeare in the Classroom video: 1. The Tragedy of Romeo and Juliet is based on... a. A scandal that really occurred in Elizabethan London b.
how to do pythagoras theorem
What is the value of y x+y/2= 7 A) y = 9 - X B) y = 3.5 - X C) y = 5 - X D) y = 14 - x
Math..from the four letters L,O,V,E, choose one letter if order is not important​
Read the sentence from the section "The Vortex." This created a force that pushed the butterfly up (a force is a push or pull in a specific direction). What doe
write 8.63 as a mixed number in the simplest form
I really just need an explanation, trig practice plz help :)
A plant's life cycle alternates between and generations.
Can someone help with this question?
who started the free-soil party