2025asimpson 2025asimpson
  • 13-03-2022
  • Mathematics
contestada

I’m super confused about this question as it’s a new topic please help me

Im super confused about this question as its a new topic please help me class=

Respuesta :

1HermioneJeanGranger
1HermioneJeanGranger 1HermioneJeanGranger
  • 13-03-2022

Check the images for steps.

Therefore, the large jar costs less per gram as it is only 0.0035 compared to the small one which is 0.0037 per gram.

Thus, the large jar is the best value for money.

Ver imagen 1HermioneJeanGranger
Ver imagen 1HermioneJeanGranger
Answer Link

Otras preguntas

where was the vacuum cleaner invented?
Carl's chemistry teacher asked him to make a 1 M sodium chloride solution. Carl measured 58.44 grams NaCl, added it to a volumetric flask, and then added enough
what is the measure of angle c​
What is the formula used to calculate the heat required to warm or cool one phase of matter
One positive effect of recycling aluminum cans to manufacture new beverage containers is (1) conserving Earth’s resources (2) creating acid rain (3) warming Ear
please please help me out.....please​
which values can be substituted for x in x-4 > 0
Which best defines staging? A: a story written to be performed by actors B: a script written for a movie C: the act of putting on a play D: the directions that
3. What’s the answer to this question asap!
what did earth look like before life began