Respuesta :

$4

The notebook is $2
26-2=24

6 packs of crayons

24/6

4

Answer:

$4

Step-by-step explanation:

It was 4 dollars because you bought one notebook worth two dollars and six-packs of crayons. 26-2 is 24, and 6x4 is 24, so it is worth four dollars.