blakejessemiller03 blakejessemiller03
  • 15-03-2022
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 hair bows for $17.52. How much would one cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-03-2022

Answer:

$5.84

Step-by-step explanation:

17.52. divided by 3

Hopefully this helps you!

-

Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 15-03-2022

Answer:

5.84 per bow

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of bows

17.52 / 3

5.84 per bow

Answer Link

Otras preguntas

Which type of muscle cell can have multiple nuclei
WHO CAN HELP ME ON THIS? Due soon!
In which direction does friction act? 1. in the same direction as the motion 2. at right angles with the motion 3. the opposite of the direction of motion First
what is wrong with this sentence? My body kept telling me to run, but my feet were stuck to the ground.
does (0,0) make the equation y = x true​
2/10 = 20%= 0.2 True or false
A furniture maker used 5/6 of a can of paint to paint some chairs. He used 1/6 of a of paint for each chair. How many chairs did he paint? Write your answer as
Kali earns $8 per hour. She worked x hours on both Monday and Tuesday. She also worked 5 hours on Thursday. The expression that represents Kali’s earnings for t
Anand goes out to lunch. The bill, before tax and tip, was $10.80. A sales tax of 6.5% was added on. Anand tipped 24% on the amount after the sales tax was adde
The map shows two biking trails that meet at a park, located at the coordinate (1, 9). Each unit on the map represents 0.5 mile.How many miles longer is Trail A