anitaljoyner1
anitaljoyner1 anitaljoyner1
  • 11-04-2022
  • Mathematics
contestada

If apples cost $1.08 per pound, how much would 3.8 pounds cost?

Respuesta :

LukeAmos
LukeAmos LukeAmos
  • 11-04-2022

Answer:

4.10

Step-by-step explanation:

1.08 * 3.8 = 4.104

but money is 2dp so...

4.10

Answer Link

Otras preguntas

What common law refers to laws determined through
4x+4ab=5x-6ab solve for x
a cran apple juice blend is mixed in a ratio of cranberry to apple of 3 to 5
In this excerpt from Arthur Conan Doyle The contest which sentences most clearly describe historical elements
What causes the curved, upper surface of water that commonly appears when using a graduated cylinder?
43,000 to least possible amount
the pier is 200 meters long. each board is 80 centimeters wide. how many boards are in the piers
1,000 milliliters is the same as: 1 l 1,000 l 1,000 cm 1 cm
find the length of the hypotenuse if the legs are 3 m and 4 m.
following words is a synonym for unusual?