dejawhittingham dejawhittingham
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

I bought 10 bananas. Each bonana weighed 50 grams. If the price for bananas was $6.50 per kilogram, how much did I pay?​

Respuesta :

rainingsoupysauce rainingsoupysauce
  • 12-04-2022

Answer:

$ 3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

find the product and fill the blanks to write in standard complex number form. x^2+2x+10=0
What keeps an inflated balloon from falling down?
Please help. How does the story "Prince Louie" show the influence of the biblical story of Samson? In both stories, a mother tricks her son into achieving great
Please solve and show work.
what is the best describtion of the side of the moon that faces earth?
Read the excerpt from Enrique's Journey. Moreover, the Mara Salvatrucha street gangsters, some deported from Los Angeles, always prowl the train tops looking fo
How does the magnitude of the electrical force between a pair of charged particles change when they are brought to half their original distance of separation? 1
what came about in the devonian period
what’s an example of a theory in science?
Read this excerpt from an essay. What type of essay is this? Even students can get involved and make a difference in their communities. One example is a high sc