jadenvaca7 jadenvaca7
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

need the answer asap

need the answer asap class=

Respuesta :

MasterChief8065
MasterChief8065 MasterChief8065
  • 12-05-2022

Answer:

The price for ounce is: $0.25 and she bought 16 ounces of straberris

Step-by-step explanation:

If you have 16 ounces and its 4 dollars you do 4/16 to get 0.25

Answer Link

Otras preguntas

At the start of the week, you could complete 12 push-ups. By the end of the week, you could complete 17 push-ups. Which proportion could you use to find the per
What is the answer for this equation "10=z/2+7"
Hat is required for a rocket to lift off into space? a. thrust that is greater than earth���s gravity b. mass that is greater than earth���s c. very little a
Which of these factors did not contribute to making Mali a powerful kingdom? A. Guidance of an intelligent and strong leader B. Creation of a large and po
If two objects are traveling at the same speed, why might one object have more inertia than another object? Give an example of two objects for which this is tru
Was Paine an objective and unbiased reporter?
What is the name of the formation of the Romans?
How many solutions are there to the equation below? 17x- 8 = 3x + 16 A. 1 B. 0 C. infinitely many
you can tell that this is an image of a dna nucleotide and not an rna nucleotide because you see a _____.
In fishery science, a cohort is the collection of fish that results from one annual reproduction. It is usually assumed that the number of fish N( t ) still ali