prudencembithi prudencembithi
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada

Suppose that 650lb of coffee are sold when the price is $4 per pound

Respuesta :

kurby2000 kurby2000
  • 12-09-2022

Money earned = $162.50

Explanation:

650 / 4     – You make $4 for every pound sold

= 162.5

Which is $162.50

Answer Link
aviana6 aviana6
  • 12-09-2022
it would be 2,600$ if the price is 4$ per pound 650 • 4 = 2600$
Answer Link

Otras preguntas

URGENT HELP URGENT HELP URGENT HELP URGENT HELP! Explain how the Feudal System of Western Europe creates the Political Structure and Social Control. Explain how
During the debate about ratifying the Constitution, the Federalists were worried that if they added a Bill of Rights, the government might think that only the r
anyone wanna please help me ?? Good in science???
does the division of court effective ? why or why not? support your answer ​
explain the cause of climate change​
What is the slope of a line that passes through the points (2,-4) and (6,4)? A. O B. -2 C. 2 D. undefined​
Which sentence BEST states the theme of this story? The Reluctant Neighbor It is easy to make friends with neighbors. By Clara Bohrod People should try to be go
PLEASE HELP IM FAILING ALGEBRA!!(answer all 3 problems) (SHOW WORK)
i need help ASAP please and thank you !!!!!!!
The formula ...? = mass x accelerationIs used to find which of the following: