nodiana608
nodiana608 nodiana608
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

alicia bought 2 1/2 dozen donuts for $8.10 . what was the cost per dount

Respuesta :

sunniiscool sunniiscool
  • 13-09-2022

Answer: $3.70

Step-by-step explanation:

30 divided by 8.10 equals 3.70

Answer Link

Otras preguntas

Álvaro explícale al jefe tu estrategia. -sí hoy mismo __ Te lo explicaré Se la explicaré Te la explicaré
Which is a controversial ethical issue? A. using drone aircraft in war zones B. using embryonic stem cells C. transplanting synthetic organs D. manufacturin
*REMEMBER THAT IN STANDARD FORM YOU CANT USE FRACTIONS!!! Give me the standard form of this equation.
1. Imagine a mother and a father who both have freckles and are heterozygous for the trait, or Ff. They are the P generation, or parent generation. Create a Pun
Explain how you can determine the number of protons electrons and neutrons an atom has by its mass number and atomic number
Diversification means that you invest in _____.
Select the equation that contains the point (-5, 2) and in which the slope equals 1/2 a) y+2 = 1/2(x-5) b) y+2 = 1/2x-5 c) y-2 = 1/2(x+5) d) y-2 = 1/2x+5
If jimmy as three balls and gives away one and if earl gives jimmy fifteen balls and jimmy loses seven. how many balls does he have?
Which word correctly completes the sentence? Carrie waited around for a while; it was only fifteen minutes later that she _________ that she had missed the bus
How to show Four times a number is no more than 108