mouattbeth mouattbeth
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

the same brand of olive oil is available in 3 sizes
small - 375mL, cost $5
medium -750mL, cost $8
large - 1L, cost $13
calculate the cost per 100mL in each size

Respuesta :

itorres0044 itorres0044
  • 13-09-2022

Answer:

hu7

h

Step-by-step explanation:

jjjuuuuyyytfgggggggg

Answer Link

Otras preguntas

2 1/4 is greater or less than 2.4
into what group would humans be classified?
how can i find the x and y intercepts of a graph equation? (ex. y+ x-4)
Many kinds of data can be gathered in the study of ocean water. Predictions are based on accurate and precise scientific data. Which of these sets of data will
how do u do: 8/11(n-10)=64
how can i find the x and y intercepts of a graph equation? (ex. y+ x-4)
What is the slope of the line whose equation is 12 = 4x – 6y?
The length of a rectangular garden is equal to 21 feet more than the width of the garden. Write the expression which represents the area of the garden in terms
The racial girls to boys and my third hour class is 2:3 . There are 12 boys in my class how many girls are there
The pair of points( 6 ,y) and (10, -1) lie on a line with slope 1/4. What is the value of y?