danellehylton danellehylton
  • 14-09-2022
  • Mathematics
contestada

Corinna paid $3 for 12 eggs. What was the cost of 1 egg?

Respuesta :

denisefelimarq denisefelimarq
  • 14-09-2022

Answer:

0.25

Step-by-step explanation:

All i did was divided 3 by 12

Answer Link

Otras preguntas

4. John Locke argued that all people have specific natural rights, which is the idea that A. everyone earns certain rights just by being born. B. certain rights
First, list the reasons you can think of for genuinely trying to understand people who hold views you have strong negative feelings toward. (I'm not asking you
You want to compare the health of students who walk to school to the health of students who ride the bus
simplify 10(x + 4) + 15(x + 1)
Suzanne is reorganizing her study space so she can make it work better for her. Her Desk is on a side wall in her room,away from the window,She has a couple of
Describe what makes you unique as a person.
20 points!!!!! What is the axis of a graph used for? Select all that apply. A. a way to locate data B. a stopping point for the data that can fit on the graph C
find the value of [tex]\sqrt[3]{8}[/tex]
how do processed foods like mac and cheese help solve the dailey challenges of meal preparation? How do they create new problems?​
how do mediums of exchange affect trade