taex1 taex1
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada

Pick-your-own apples cost $15
per peck. About 30 medium
apples make up a peck. What's
the price per apple?

Respuesta :

amaya102408 amaya102408
  • 15-09-2022

Answer:

450

Step-by-step explanation:

because 15 times 30

Answer Link
makayla14dove makayla14dove
  • 15-09-2022
$0.50 each apple because if you divide 15 into 30 you get 2 so that means 2 for each $1 you spend
Answer Link

Otras preguntas

i need help pleasethank you​
WRITE THE ELECTRONIC CONFIGURATION OF THE FOLLOWING ELEMENT
y varies inversely with x. If y = 7 when x = -4, find y when x = 2. A. y = -14 B. y = 0 C. y = -10 D. y = 10
How does the author introduce her thesis? A. with a question B. with a direct statement C. with examples D. with a concluding statement
The harajuku district is one of the trendiest neighborhoods in what city?.
As the sun sets on horizon, its rays are____ by the ocean water
Write an equation that will model the proportional relationships shown in the graph below graph.
PLS HELP ASAP THANKS ILL GIVE BRAINLKEST IM BEGGING YOU
which part of this region receives the most rain in asia
pease help me i'll give you the brainliest​