Seudónimo
Seudónimo
14-02-2017
Mathematics
contestada
asap 13 points and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
14-02-2017
the answer would be 10 it is cheaper you must divide here is my work
You divide unit per price = 10/$6.75 = $1.48 12/$7.25 = $1.65 Which means 10 units are cheaper
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
decimals equivalent to 14/90
In one of the training sessions in your company, you notice several members are not from the United States. These members are also reticent and not contributing
Which statement best describes the effect nicotine has on the central nervous system? A. It acts as a stimulant and causes pleasurable feelings. B. It acts as
please help me with this...
I will give brainliest if u give me brainliest
In New York State, 38% of the houses have a pool and 21% of the houses have both a pool and a hot tub. What is the probability that ahouse has a hot tub given t
Plz help The story :The Song of Wandering Aengus answer the following questions 1.what are the primary actions that take place in the 3 stanzas 2.find end rhyme
HELP PLZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
During the Civil War, many African Americans joined the Union army to end slavery in the South. Toward the end of the war, about (a. 10 b. 50 c. 35) percent of
A network of people who are related by marriage, birth, or adoption is known as kinship (ANSWER)