Seudónimo
Seudónimo
15-02-2017
Mathematics
contestada
about how much would it have cost
Respuesta :
aileenr7
aileenr7
15-02-2017
It would cost about $.50 because $8.15 rounds to $8.00, and 8/16 = 0.5
Answer Link
morgankaeleb8
morgankaeleb8
15-02-2017
One plant would cost about 0.50 cents.
You can find out the answer to this problem by dividing 8.15 by 16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
do you think women who make fake accusations about being raped by a male should be incarcerated? why? Have a good day !
At Jane's school there are 22 more girls than boys, b. a) Write and expression for the number of girls in terms of the number of boys, b. b) Using part a),
(a) Which unit fraction 1/n for n s 50 has the decimal expansion of longest period? (b) Justify your reasoning
2.2 units to the right of 0 horizontal number line
A specialized diet A. removes foods that aggravate medical conditions B. makes temporary adjustments to tackle weight gain or loss C. makes permanent adjustmen
One person's consumption of a product reducing the amount available for other people is a characteristic of agood.A publicB. privateG positiveD negative
which of these shapes are parallelograms choose all correct answers
Can someone please help
a gas mixture is exerting a pressure of 1.04 atm inside a sealed container. The gas was found to be a mixture of carbon dioxide and nitrogen gas. If the mixture
Which of the following choices describes the function y = -2x2 + 3 ?