riss4
riss4
16-02-2017
Mathematics
contestada
How to do word problem 7
Respuesta :
Аноним
Аноним
16-02-2017
You would buy two binders which would equal $10 and the three notebooks that cost $6 so in total it would be $16
So 16-6=10 which would be two binders since each one cost $5
Hope this helps! :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
Prices are important to the US economy because they A. act as signals to buyers and sellers. B. determine the quality of a product. C. are set by the US governm
Suppose a 0.04-kg car traveling at 2.00 m/s can barely break an egg. What is the minimum sped a 0.08-kg car would need to have in order to break the egg?
how are vaccines related to memory cells
In the poem “The Raven” by Edgar Allan Poe, the raven repeats the word nevermore in response to the speaker’s questions. What effect does this response have on
Why is 116 not a perfect square?
What's the greatest common factor of 56 and 21?
which is an example of a plot's resolution? a) In "The story of an hour" Louise believes that her husband is dead. b) In "after twenty years." "silky" bob is l
Progress is being made. It’s so slow sometimes, so terribly so sometimes, but progress is being made. We have removed the rot, we are strengthening the foundati
In his speech to his companions, Wiglaf . Throughout this passage, Wiglaf is presented as .
A grouping of words that acts like a single unit inside a sentence but that does not contain both a subject and a verb is called a(n) A. clause. B. phrase. C.