Cjronish
Cjronish
16-02-2017
Mathematics
contestada
Thanks if you help out
Respuesta :
bryceyyyy
bryceyyyy
16-02-2017
6.40=4n
6.4/4 = 4n/4
n=$1.60
n= notebook
p=price in $
Final Answer: $1.60 per notebook
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
reasons why X-rays are used in crystallization
ARE THESE Equivalent? 6:7 & 24:28 HELP WILL GIVE BRAINLIST IF CORRECT AND GOOD ANSWER
3.complete the table below to identify the cost of retirement over an extended period of time.To estimated cost for year 1 multiply the estimated monthly total
Noah gets paid $6 per hour to babysit his nephew. This weekend, he babysat on both Saturday and Sunday. He made a total of $72. Noah babysat for 10 hours on Sun
don't bug the bugs meaning
10 families were asked how many pets they have. Here is the data 2,3,3,5,4,0,1,3 find the mean median and mode of the data
_____ dos muchachas son alumnas muy buenas. * 1 point la las el los _____ alumnas en la clase de español son muy inteligentes. * 1 point los el la las El muchac
PLS TELL ME IF THESE ARE SIMILAR
i suck with these type of problems please help
5. In How the Other Half Lives, Jacob Riis described the living conditions of (1) workers in urban slums (2) African Americans in the segregated South (3) the