Seudónimo
Seudónimo
17-02-2017
Mathematics
contestada
Could someone please help me with this
Respuesta :
fullmetall
fullmetall
17-02-2017
well if 1/16 costs $2 then you do 16*2 to find the cost of 16/16 aka 1 pound. 16*2=32 so the answer is x = 32.
Answer Link
Theschoolofroxie
Theschoolofroxie
17-02-2017
ok i think i got it so he paid $8 dollars for other ingredients so he pain $2 dollars for 1/6th. I think that's how it is if im wrong im sorry
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Dont answer unless you want a lot of notifications What was the Tennis Court Oath?
A business magazine mailed a questionnaire to the human resource directors of all of the Fortune 500 companies and received responses from 23% of them. Those re
A bowling ball has a mass of 10 kilograms. A tennis ball has a mass of 0.08 kilogram. How much inertia does the bowling ball have compared to the tennis ball? N
How were the Earth’s Layers formed?
I need help with this question ASAP!
Why is the French and Indian War considered a cause of the American Revolution? A. It resulted in increased feelings of loyalty from the colonists towards the k
Can anyone help me with a math problem(1 picture) ASAP
Nevermind about the other one this is the one that’s due today: Julio wears a blue shirt every 4 days. Larry wears a blue shirt every 5 days. On April 10, both
aaham the other question got token down u trynna talk on this one
Which issues are continuing challenges to the peace process in the Middle East? Select four options blockade of Gaza land taken from Egypt settlement of the Wes