navarrok186 navarrok186
  • 15-04-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit Price if 4 pounds of f fruits cost $6.48

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 15-04-2017
6.48 / 4 = 1.62 per lb
Answer Link

Otras preguntas

Megan arranges 25 chairs into five rows right and solve an equation to find how many chairs are in each Row
contingent reward is used by transactional leaders to reward followers for their efforts. true false
Suppose you run this test for 4000 different people after observing each person's last 50 spam calls. When you reject the null hypothesis for a person, you accu
2. PART B: Which detail from the text best supports the answer to part A? O A. "These gases are nicknamed 'greenhouse gases because of their heat-trapping effec
Please help me I am a poor person and I’m not able I don’t know ‍♂️
aside from direct costs of bankruptcy, a firm may also incur other indirect costs such as . group of answer choices loss of interest income increased legal
michael, a 5-year-old, generally while sleeping, urinates on bed without his knowledge. this exemplifies
factorize completely 3n2 + 15np
How can you add pictures to your presentation? Group of answer choices Select the Effect Options command. Select the Picture icon on your slide. Select the Text
According to research, it is highly likely that members of the chicago cubs baseball team will have more positive feelings toward other chicago cubs players and