nicholas01315 nicholas01315
  • 12-07-2017
  • Mathematics
contestada

the company also discovered that it costs $29. to produce 2 widgets, $115 to produce 4 widgets, and $757 to produce 10 find the total cost of producing 2 widgets

Respuesta :

r2s3wrtr
r2s3wrtr r2s3wrtr
  • 12-07-2017
You said it in the question, its $29 dollars
Answer Link

Otras preguntas

[tex]x^{2} -x-56\\[/tex]
Write a news story to be published in newspaper about a local festival/fair you have witnessed.​
LIST & NUMBER 5 things you learned about NYC during the 1900s (Industrial Revolution).
what are the features of the development of your society discuss them​
Math help please I will give brainlist if correct
Is each statement true for OA? Drag “true” or “false” below each statement
Calculate the amount of heat needed to melt 89.9 g of solid methanol (CH3OH) and bring it to a temperature of 49.1C.
Do y’all think stretch marks on your sides of you know what are ugly ?
Someone pls help me ill give out brainliest pls don’t answer if you don’t know
Select the atoms that are likely to gain electrons to form anions: A. Cesium (Cs) B. Chlorine (CI) c. Nitrogen (N) D. Sulfur (S) hurryyy asap make u the brainly