simonjm899ot1d8p simonjm899ot1d8p
  • 13-07-2017
  • Mathematics
contestada

A 2-litre can of grape juice costs $3.26. What is the unit rate?

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 13-07-2017
$3.26/2L=$1.63/L

That's "One dollar and sixty-three cents per liter."
Answer Link

Otras preguntas

Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
List 3 commercial uses of sponges.
What kind of particles make up compound
How does 4/15=14/n? What does n equal?
What kind of particles make up compound
What kind of particles make up compound
What kind of particles make up compound
Why does land heat up more faster than water?
Why does land heat up more faster than water?
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?