nene6 nene6
  • 11-05-2015
  • Mathematics
contestada

what is the cost of 2.15 pounds of cheese priced at $7.99 a pound

Respuesta :

iGreen
iGreen iGreen
  • 11-05-2015
Multiply the pounds of cheese by the price per pound.

[tex]\sf2.15\times7.99=17.1785[/tex]

So the cost is approximately $17.18
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-05-2015
(2.15 lbs)*($7.99 / lb) = $17.18
Answer Link

Otras preguntas

Is this the hypotenuse leg or am i wrong
Hannah drove 450 miles to her brother's house at an average speed of 60 miles per hour. How long did she take?
What does Huck say at the end of the novel?
There are obvious problems with the American system: the influence of money on politics, the influence of an electoral system that is increasingly misaligned wi
Write in radical form. Do not simplify.11x1/4
The second doctor watched for contagious and infectious diseases. He looked especially for infections of the scalp and at the eyelids for symptoms of trachoma,
ides more detailed t like the text ll provide context ssage fully without eference mark "1" ootnote at the bottom "The code name for ld War II ould not understa
HELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE HELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEHELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE PLEASEEEEEEEEEEEEEE
Is foreign aid positive or negative?
In the reaction 2H₂O → 2H₂ + O₂, if you start with 4 mol of water, how many moles of hydrogen gas are formed?