mperez0890 mperez0890
  • 13-01-2024
  • Mathematics
contestada

9 markers cost 11.50$ how much is per
one

Respuesta :

2022kay 2022kay
  • 13-01-2024

Answer:

$1.278

Step-by-step explanation:

11.50 divided by 9=1.27778...

To the nearest two decimal places the answer is $1.28

Answer Link

Otras preguntas

Answer Asap! <3 <3 <3 Thx
Which expression is equivalent to 7x^2/2x^4 • 6/2x^12 if x≠ 0
Sono baldos B. Add letters to make a new word with the ending sound you hear in catch. Then write the word. 1. hut 2. pat 148 Grade 1. Unit 2. Week 5
What are Black Codes? Who did this impact?
Glucose and oxygen make what?
Tentukan Penyelesaian dari persamaan berikut
Taking Earth to be a perfect sphere, find the linear speed of a point located on the 32nd parallel, as a result of Earth’s rotation. The 32nd parallel north is
ASAP PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION!
Jason’s bank account balance was $300. He paid of his bills. Now, his account balance is -$50. Which equation can be used to find x, the total dollar amount of
Simplify the function f (x) = one-half (27) Superscript StartFraction 2x Over 3 EndFraction. Then determine the key aspects of the function. The initial value i