ben80518
ben80518
15-08-2017
Mathematics
contestada
A 10lb bag of cherries for $33.49___ per lb
Respuesta :
zrh2sfo
zrh2sfo
15-08-2017
Answer: 33.49/10=3.48 lb
Answer Link
Bryancohen
Bryancohen
15-08-2017
Divide the money by the pounds of the bag of cherries. 33.49/10=$3.35 per pound. Hope this helps! ;)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
The type of fluid found in blisters is?
Men in particular, need to exercise to prevent osteoporosis. True or False
Solve the system of equations. 13x−y=90 y=x2−x−42 Enter your answers in the boxes. (?,?) and (?,?)
What religion do most people in Spain, Portugal, and Italy practice
the rotational period of the moon is_________. 1. greater than the revolution period around earth 2. equal to the revolution period around earth 3. always cha
When countries in this region gained independence, they wrote new constitutions, but in some cases citizens have little freedom because A. the countries do n
Find measure of angle BDC
According to the ________, people have the ability to control their lives and are not simply controlled by the environment.
Briana wants to figure out college students thoughts about the availability of parking spaces on campus she asks students their opinion as they walk by her car,
Given b = 2 and h = 8, what is the equation of the graph if the parent function is y equals the square root of x ?