RuthieG RuthieG
  • 11-09-2017
  • Mathematics
contestada

Hank bought 2.4 pounds of apples each pound cost 1.95 how much did hank spend on the apples

Respuesta :

AidanMcDaniel08
AidanMcDaniel08 AidanMcDaniel08
  • 11-09-2017
$4.68 because 2.4 multiplied by 1.95 equal 4.68.
Answer Link

Otras preguntas

if a rock has bands of light and dark layers it is
Consider the stress-strain diagram shown here. Assume all four material samples (A-D) were originally the same size and shape. Identify the material with the hi
Steve is traveling from Atlanta to Houston, a distance of 704 miles. If he divides the trip into two parts, which the ratio of the parts is 2:5, how many miles
Identify the kind of reasoning used in each of the following statements. What weaknesses, if any, can you find in the reasoning of each? Contrary to what the ch
Anybody can help? Thank you!
Can someone help me with this math homework please!
which is an example of a paper health record
what is meaning of apprehensive?​
Help I’ll mark you!!
You have a dog-walking business. You charge $12 per hour. Let's define n as the amount you earn and h as the number of hours you work. You want to make $30, so