dodostitch2016
dodostitch2016 dodostitch2016
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold by the yard. If the cost is $2.79 per yard, how much does the ribbon cost by inch?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-09-2017
0.0775/in is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Square root of 16 over 121
Example of attribution theory that applies to real life situation?
the process by which an adult organism arises is called
A statement we accept without proof is called a theorem definition postulate term im thinking its theorem.. sound correct to anyone else?
x+3y=3 2x-4y=6 solve the equations
What is the mean of the data set? 12 18 26 12 32 A. 12 B. 18 C. 20 D. 22
What is a benefit of using renewable energy resources?
Which character dies first in the book "The Outsiders"
What is the mean of the data set? 12 18 26 12 32 A. 12 B. 18 C. 20 D. 22
Which sentence has a pronoun with an unclear, missing, or confusing antecedent? A. This bucket is holding all the water that it is able to hold. B. I'm searchin