jalenNeedHelp jalenNeedHelp
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 12-09-2017
$2.10/6 oz= $0.35 per oz

$0.35 per oz* 20 oz= $7

Final answer: $7
Answer Link

Otras preguntas

the area of a square is given by s2 and the perimeter is given by 4s, where s is the side length of the square if the side length of a square is 4 inches its ar
Use the trick of Gauss to add up consecutive integers from 111 to 200200200, that is, find the sum 1+2+3+…+199+200 .\qquad\qquad\qquad 1+2+3+\ldots+199+200\;.1+
2. A boy and his father played 26 games of checkers. For every game the boy lost, he gave his father 5 cents. For every game the boy won, his father gave him 8
write a equation of a line that has a slope of 5 and passes through the point (2,13)
What is the asymptote of the function g(x) = 5⋅2^ 3x + 4 shown on the graph?
What is the "online disinhibition effect"?​
If a father is affected by an X-linked dominant condition and the mother is not, which children can inherit the condition? only males neither males nor females
4. Suppose you make $12 an hour as a lifeguard at the community pool during the summer. Let h represent the number of hours you work in a week. Write an express
Julie is working on formulating a marketing plan to increase the market share of Little Debbie Snack Cakes. According to the discussion in class, which one of t
meagan worked 24 hours and earned $84 what is her rate pay