coolheim56 coolheim56
  • 13-09-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate of 9.60 for 4 pounds

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-09-2017
9.60 / 4 = 2.40 per lb
Answer Link

Otras preguntas

How are radioactive probes useful in DNA fingerprinting
of the400 doctors who attended a conference, 240 practiced family medicine and 130 were from countries outside the United States. One-third of the family medici
Eleni is n years old. In thirteen years she will be twenty four years old-
Eleni is n years old. In thirteen years she will be twenty four years old-
If, 2=5 3=10 4=17 5=??
What is Neons group and periodic number?
Find the error Jacob is finding the slope of the line that passes through x(0,2) and y(4,3).circle his mistake and correct it.
The perimeter of a parallelogram is 46in. If the length of one side is 14in., what is the length of a side adjacent to it?
of the400 doctors who attended a conference, 240 practiced family medicine and 130 were from countries outside the United States. One-third of the family medici
How are radioactive probes useful in DNA fingerprinting