Chxxhhdfmvvtxt Chxxhhdfmvvtxt
  • 14-09-2017
  • Mathematics
contestada

If 5 slices of pizza cost $5.50 how much you two slices cost

Respuesta :

SuperNat
SuperNat SuperNat
  • 14-09-2017
$2.20

Becuase 5.50divided by 5 is 1.10. And then u times that by 2, which is $2.20
Answer Link

Otras preguntas

Which is a sentence fragment? A. Barnyard animals wandered about in a pen at the petting zoo. B. Baby chicks, born with pale yellow down, chirped and scurried a
Describe the difference between saying that two segments are congruent and saying two segments have equal length
please use execute in a SHORT AND EASY sentence like even elementary kids can understand execute = to do ; to put in effect ; to carry out BTW ITS VERB
Which sentence uses punctuation correctly? A. We want our talent show to be the best, so your suggestions are needed. B. We want our talent show to be the best,
Which verb form correctly completes the sentence? Mr. Hernandez, helping students at the end of class, ______ to hand back the term papers. A. forgotten B. forg
I need to know how to solve a math problem 45.2÷0.2
Is square root of four hundred rational or irrational? Explain your reasoning.
the process by which an adult organism arises is called
Select the line that presents onomatopoeia. A. "...[I] went where he sat on a long and led him in..." B. "...Through the swung half-door... I saw him limpsy and
#1: The atomic number of an atom is equivalent to which of the following? A. the number of protons plus the number of neutrons in the nucleus B. the number of e