sophiamoser
sophiamoser sophiamoser
  • 15-10-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 16 oranges is $1. What is the cost of 4 dozen oranges?

Respuesta :

jy0621
jy0621 jy0621
  • 15-10-2017
1/4
=.25
$.25
Hfhfjsjnwbebt
Answer Link
chloespamz1
chloespamz1 chloespamz1
  • 15-10-2017
4 dozen is 48
48 /16 = 3
$3
Answer Link

Otras preguntas

A Evaa le gustan (las/unos) galletas
A brick has dimensions of 15 cm x 6.0 cm x 12cm. What is the volume of the brick in cubic meters
. Which of the following statements about energy efficiency is false? A) Decreasing competitiveness in the international marketplace will likely improve energy
Why did mississippi and alabama have fewer formal jim crow laws than other states in the south?
describe the energy transformations that occur when you burn a piece of wood
Which molecule is metabolized in a cell to produce energy "currency" in the form of atp?
A physician's order states that 10 grains of medication are to be given; the tablets contain 2.5 grains each. How many tablets should be given?
How do I solve 24 - (7+5) /. 6+8
A researcher who studies neurodegenerative diseases has found that dying neurons contains a high concentration of miss-folded proteins in their cytoplasm. furth
What’s the answer ????